- Hudobné nástroje -

Zahrajte si na všetkom čo v tábore nájdete!

Akustická gitara

Akustická gitara je u nás v tábore nástroj, ktorý si deti vyberajú najčastejšie a preto máme dva rôzne workshopy. Začiatočníkov a pokročilých. Úplných začiatočníkov sa snažíme naučiť pár akordov a rytmiku, aby boli schopný v niekoľkočlenných kapelách odohrať ľahké pesničky, popri tom si zaspievať a vytvoriť na final show skvelé predstavenie. Mierne pokročilí gitaristi si určite zahrajú aj na aparatúre, prípadne na elektrike a budú dôležitými hudobníkmi pri vzniku táborových kapiel, doprevádzania spevákov či iných nástrojov. Pokročilí gitaristi budú kľučovími k tomu aby sme odohrali skvelú Final Show!

Elektrická gitara / Basgitara

Mnohí táborníci si prinesú do tábora elektrickú gitaru, či basu s kombom. Týmto gitaristom sa povenuje náš špeciálny vedúci, naučí ich finty a triky okolo ozvučenia a hrania na elektrickú gitaru a basu. Spolu s táborníkmi hrajúcimi na tento nástroj, budú bubeníci a gitaristi/basgitaristi tvoriť hlavné hudobné telesá na záverečnom koncerte.

Piano/ Klavesy

Klávesy v našom tábore často doprevádzajú spevákov a zbory a vždy sa pre ne nájde miestečko v kapele! Počas tábora nemáme môžnosť na obsiahle vzdelávanie, o to viac sa tešíme na klaviristov, ktorí majú už nejaké skúsenosti. Ale aj tí čo ešte na klavíri nehrali, budú mať možnosť si to u nás vyskúšať! Ak hráte na klávesy, môžete si priniesť do tábora aj svoje, budete mať možnosť bezpečne ich uschovať. Klaviristi a klávesisti majú svoje stále miesto medzi hviezdami hlavného koncertu!

Bicie

Legendárny nástroj, ktorý priťahuje začiatočníkov a to je u nás v tábore veľká tradícia. Budete si mocť zahrať s vaším super vedúcim a naučiť sa pár nôt a rytmov. A keď budete dobre cvičiť, stanete sa rovnakou legendou v niektorej z táborových kapiel a odpálite to na final show! Popri bicej zostave si zašuštíte na rôzne drobné perkusie ako rumbagule, vajco, triangel a tamburínu!

Spev

Každý vie spievať. Keď nie spievať tak pospevovať. 🙂 U nás v tábore sa môže každý stať členom zboru a stať sa jedným z početnej skupiny spevákov, ktorý budú mať určite svoje číslo aj na konci tábora. Speváci a speváčky, ktoré si na to trúfajú si pospievajú s našim veducim, alebo vedúcou na “workshope” speve a ozdobia svojim zjavom a “performance” táborové kapely. Vaše miesto medzi legendami Final Show SingAndRocku je isté!!

Sláčikové nástroje a dychové nástroje

Okrem flauty, sú tieto nástroje u nás skôr výnimočné, o to viac ich máme radi a vždy ich začleníme do tých najlepších zoskupení. Je to vždy úžasné a krásne, keď takýto nástroj ozdobí rockovú či popovú pesničku. S takýmto nástrojom budete u nás slávny od prvého do posledného dňa!!